sağlıklı cinsellik
Arama

Kondom (prezervatif) nasıl takılır?

Prezervatif, vajinayla temas etmeden önce ereksiyon halindeki penise takılmalıdır.

Prezervatif (kondom), doğru kullanıldığı takdirde %95 doğum kontrolü sağlayan bir korunma yöntemidir. Bu korunma yönteminden verim alabilmek için prezervatifin cinsel ilişkinin en başında kullanılması gerekir.

Prezervatif nasıl takılır?

Öncelikle prezervatifi ambalajından çıkarırken çok dikkatli olmak gerekir. Prezervatifi folyosundan çıkarırken zarar verirseniz yırtılma ve aşınma nedeniyle tam koruma sağlanamaz ve istenmeyen gebeliklerle karşılaşabilirsiniz.

Prezervatif nasıl takılır?

Prezervatif, vajinayla temas etmeden önce ereksiyon halindeki penise takılmalıdır. Prezervatif, penis ucuna yerleştirilir ve rezervuar ucu, işaret parmağı ve baş parmak arasına alınarak geriye doğru sıyrılır. Bu esnada rezervuar uç içerisinde hava kalmaması gerekir. Böylece boşalma esnasında gelen meni bu uca rahatlıkla dolar.

Prezervatif nasıl takılır?

Penisin ucuna yerleştirilen prezervatif geriye doğru penis boyunca yuvarlanır.

Prezervatif nasıl takılır?

Prezervatifin, halka kısmından penis köküne kadar tüm penisi kaplaması gerekir. (Eğer prezervatif kolaylıkla yuvarlanmıyorsa prezervatifi ters takmış olabilirsiniz.

Prezervatif nasıl takılır?

ÖNEMLİ NOTLAR:

  • Prezervatif üzerine bebek yağı, zeytinyağı, vazelin gibi maddeler asla sürülmemelidir çünkü bu maddeler prezervatifin yırtılmasına neden olabilir. Eğer kayganlaştırıcıya ihtiyaç duyulursa bunun için özel olarak üretilmiş ürünleri kullanabilirsiniz.
  • İlişki sonrası boşalmadan hemen sonra yani hala ereksiyon halindeyken prezervatifin çıkarılması gerekir. Aksi taktirde penis sertliğini kaybedip küçüleceği için prezervatif vajina içerisinde kalabilir ve meni vajina içerisine dökülerek istenmeyen gebeliklere sebebiyet verebilir.
  • Prezervatifler tek kullanımlıktır.
  • Prezervatif satın alırken muhakkak son kullanma tarihini kontrol edin. Normal oda ısısında ve serin yerde muhafaza edin.
2.534 views
Kategoriler
2014 Burç Yorumları